top of page

Parima tulemuse saavutamiseks!

 

NB! Stuudios on keelatud käia välisjalatsites. Palume klientidel kaasa võtta vahetusjalatsid, mis on kuivad ja puhtad.

 

NB! Riided võtta kõik kaasa riidepuu peal, et ei oleks kortsus ja riided võiks siiski olla uueväärsed, et valge ikka valge ja must must.

 

    1    Pere/sõprade/kallimate riietus võiks olla läbi mõeldud. Näiteid: (Kõigil on seljas kampsunid ja jalas teksapüksid;  Igal pereliikmel on midagi valget seljas; Emal on heleroosa seelik, pojal heleroosa pluus ja isal helesinine triiksärk, tütrel helesinine kleit; Ema tütarde sesioonil on kaunid sitsid satsid ja mida kohevam ja pitsilisem, seda kaunim ja maalilisem.Kõigil on peas sarnase stiiliga peakatted; Paljajalu või ketsidega.) Olge riietuse valikus pigem julged ja avatud. Kui soovite pilte kodu seina kaunistuseks, soovitan pere riietuses kasutada omavahel harmoneeruvaid värvitoone ning hoiduda väga tumedatest rõivastest. Samuti soovitav hoiduda suurtest mustritest ja piltidest. Väga ilusad jäävad nt pastelsed toonid. Kui neid tähelepanekuid järgida, jääb fotodele puhas ja professionaalne ilme. Alati võib kohapeale rõivaid kaasa võtta ja leiame koos parima variandi. Samuti saate pildistamise ajal riideid vahetada. Soovitatavalt mitte rohkem kui 1-2 kord 1 tunni jooksul.

    2    Võimaluse korral soovitan kasutada professionaalset fotomeigi ning juuksuri teenust. Kui siiski professionaalide abi pole võimalik saada ning ise pole ka ilumaailmaga kursis, soovitan võimalikult lihtsat ning õrna meiki. Samuti mainin ära, et jääb kaunis kui naisterahvaste juuksejuured on tõstetud ning juustes ei esine kahusust. Meiki tehes, Palun lasta teha pigem matisem põhi, mida sametine seda kaunim jääb pilt. Ripsmed Palun alati peale meigi lõpetamist PUHTAKS teha, et ei jääks laovärve peale.    

N.L Fotostuudios on oma meikar  Helin Arro (FB-s https://www.facebook.com/profile.php?id=61552091400128) ja oma soenguhaldjas Anastassia ( FB-S Make-Up Artist Anastasia )

   3     Julgelt ägedad on pildistamisel erinevaid ehted ning aksessuaarid (kaelaehted, kõrvarõngad, käevõrud-paelad jne) Väga efektsed jäävad soengusse sätitud kaunistused ning stiilsust lisavad ka erinevad peakatted (Kübar, Cap, nokamüts, tutimüts jne). Muidugi kõik vastavalt kliendi soovile ja ei ole esmatähtis.    

   4    Kui pildistamisel osalevad ka väikesed lapsed, oleks hea neile kaasa võtta mõni lemmik lelu. Kui sessiooni kaasatakse ka lemmikloomad, siis maiustused on head abivahendid .    

   5    Teretulnud on igasugused lisavidinad piltidel. Võite sessioonile kaasa võtta omale tähtsaid esemeid. Samuti saab fotode vürtsitamiseks kasutada jalgrattaid, toole, lilli, raamatuid, õhupalle, piknikulina ja korvikesi, puuvilju, maiustusi, mullinätse, pulgakommi, arbuusi, jäätist jne (söögid ning joogid va.vesi pole lubatud stuudios    

   6    Laske oma fantaasia valla! Siin on ainult käputäis variante ja mõtteid, mida võiks kasutada. Aga mis kõige tähtsam, ärge unustage kaasa võtta hea tuju ja natukene kannatust.

Kolm tähtsat reeglit kui jagad fotograafi pilti oma sotsiaalmeedia kontol

Kui kasutad näiteks Instagrami, oled kindlasti märganud, et paljud jagavad fotograafi pilte järgimata elementaarset etiketti - pildi juurde pole lisatud autori nime või see on jutu sisse ära peidetud, lisaks on sageli võõrast fotot oma äranägemise järgi muudetud.

 

Kui kunagi tehti pilte enamjaolt oma pere fotoalbumi tarvis, siis nüüd on suuresti kolinud fotode kasutamine pigem veebi. Tavapärane on kasutada pilte erinevates sotsiaalmeedia kanalites, nagu seda on Facebook, Instagram, LinkedIn jne. Paraku, nii minu, kui paljude teiste fotograafide  kurvastuseks ei teadvusta inimesed endale, kuidas võib neid pilte veebis kasutada. Siinkohal, soovitaks kõikidel tutvuda Eestis kehtiva AUTORIÕIGUSE SEADUSEGA - https://www.riigiteataja.ee/akt/119032019055, et vältida autoriõiguste rikkumisest tulla võivaid trahve jm ebameeldivusi. 

MÄRGI AUTOR

Oled küsinud fotograafilt loa tema pildi oma voogu postitamiseks ja ta on andnud oma nõusoleku. Super! Nüüd on sul võimalus foto ametlikult postitada. Siiski oleks nüüd aus pildi autori nimi kohe postituse alguses ära märkida, mitte libistada see tagasihoilikult loo lõppu, kus see võiks märkamatuks jääda. Foto autori nimi võiks olla nähtaval!

ÄRA TUUNI

Ma usun, et midagi säärast ajab igal fotograafil harja punaseks: sa teed suurepärase pildi, veedad tunde seda täiuslikuks lihvides ja siis tuleb keegi, kes lihtsalt lajatab suvalise Instagrami filtri sinu pildile peale. Palun ärge tehke seda!

Kui soovid jagada kellegi teise tehtud fotot, siis ole kena ja jaga seda säärasena nagu see on, ära tuuni seda! Fototöötlus on fotograafi elementaarne töö osa ja kindlasti on fotograaf pildi tahtlikult just sääraseks loonud. Nii et ära muuda seda.

Ettemaksu ei tagastata, kui tühistamine on vähem kui 7 päeva enne sessiooni!!!

bottom of page